Amazon, AirPods Listelerinden Irkçı Görüntüleri Çıkarıyor

İngiltere’de çevrimiçi alışveriş yapanlar bu hafta sonu çirkin bir ırkçılık olayına maruz kaldı. Amazon, AirPod’lar ve ırkçı dilin tekrarlanan kullanımını içeren benzer ürünler listelerindeki görüntüleri kaldırmıştır. Görüntülerin oraya nasıl geldiği, ne kadar süredir var oldukları veya kimin sorumlu olduğu belli değil. Ancak bir sözcü, Reuters’e resimlerin arkasında “kötü aktör üzerinde harekete geçtiğini” söyledi. Ürün listelemeleri 31 Mayıs’ta gün ortasında ortadan kayboldu.

Girişler, çok az geri bildirim almış yeni satıcıların listelerinde ortaya çıktı. Diğer bir deyişle, bu resimler büyük satıcıların listelerinde bulunmuyordu..

Görüntüler İngiltere’de Twitter’da “AirPods” terimini trend yapmaya yetecek kadar ciddiyete neden oldu. Aynı zamanda Amazon’un satıcılarını polisajda karşılaştığı zorluklardan bir diğerini göstermektedir. Şirketin kötüye kullanımı önlemek için araçları vardır, ancak bu araçların müşterileri rahatsızlıktan kurtarmak için zamanında kullanılacağının garantisi yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *