Amazon Koronavirüs’ü Tedavi Etmeyi Vaat Eden 1 Milyon Ürünü Kaldırdı

Amazon Koronavirüs'ü Tedavi Etmeyi Vaat Eden 1 Milyon Ürünü Kaldırdı

Yeni Koronavirüs salgını dünyayı ciddi bir şekilde etkiliyor ve ülkeler virüsle savaşmak için uğraşırken, teknoloji devleri tamamen farklı bir alanda savaşıyorlar. Salgın küreselleştiğinden beri, teknoloji şirketleri yeni Koronavirüs hakkında sahte haberler ve yanlış bilgileri engellemek ve ortadan kaldırmak için uğraşıyorlar.

Sadece birkaç gün önce Facebook, insanları Koronavirüs iyileştirdiğini veya koruduğunu iddia eden ürünleri kaldırmak için adımlar attı. Şimdi ise Amazon Koronavirüs’ü tedavi ettiğini iddia eden 1 milyon ürünü marketten kaldırdığını açıkladı. Satıcıları maskeleri premium ürün olarak satmamaları konusunda uyardı. Amazon ayrıca “Amazon’da fırsatçılığa yer yok” açıklamasında bulundu.

Amazon, şirketin ürünleri adil olmayan bir fiyat olarak değerlendireceği kesin bir rakam vermedi fakat yanlış fiyatlandırmaları ve fiyat artışlarını tanımlamak için girişlerin otomatik ve manuel olarak inceleyeceklerini belirtti. Bilim adamları ayrıca, yeni koronavirüs’e için şu anda bir tedavi mevcut olmadığını açıkladılar ve bu nedenle, internet üzerinde tedavi vaat ettiğini görebileceğiniz reklamlar sahte ve kandırmaca olarak nitelendirilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *