Apple 100 ABD Mağazasını Daha Yeniden Açıyor – Müşteriler İçin Zorunlu Ateş Kontrolleriyle

“Apple 100 ABD perakende mağazasını yeniden açma sürecinde,” diyen Apple Insider, “beklendiği gibi, bu satış yerleri koronavirüs sonrası çok farklı görünüyor.”
Örneğin, şirket kapıda ateş kontrolleri yapıyor ve mağazaya girmeden önce yüzlerini örtmelerini gerektiriyor. Apple ayrıca gerekirse müşterilere maske veya türevlerini sağlayacağını belirtti. Apple Store’a yaklaşırken hemen bazı değişiklikler fark edebilirsiniz. Virginia Beach’teki Lynnhaven Alışveriş Merkezi’nde, Apple Store’un müşterileri hatlara yönlendirmek için dışarıda birden fazla çalışanı vardı – biri sıraya girmek için, diğeri rezervasyonlar için. Sırada beklerken, bir çalışan size dört soru sorar ve sıcaklığınızı ölçer:

  • Şu anda ateşin var mı?
  • Şu anda öksürüğün var mı?
  • Şu anda solunum sorunu yaşıyor musunuz?
  • Son 14 gün içinde herhangi bir şüpheli veya teyit edilmiş COVID-19 vakası ile görüştünüz mü?

Herhangi bir soruya “evet” cevabı vermek, maske taksanız bile mağazaya girmenizi engelleyecektir.”hayır” cevabı vermeniz sıcaklığınızı kontrol etmenizi sağlayacaktır. Apple, müşterilere verilerin kaydedilmediği konusunda güvence veriyor.

Apple perakende, müşteriler arasında altı feet(183 cm) boşluk bırakarak, sergilenen ürün sayısını azaltarak ve aralarındaki daha fazla alana izin vermek için mağaza özelliklerini yeniden düzenleyerek sosyal uzaklaştırma önlemlerini uyguluyor. Bir cihaz müşteriden çalışana teslim edilirse, çalışan cihazın servisine veya işletimine başlamadan önce silinecektir. Mağaza içinde dezenfeksiyon bezleri ve el dezenfektanı bulunduran birden fazla istasyon var.

Mağaza çalışma saatleri de azaltıldı; Apple, müşterileri çevrimiçi satın almaya veya mümkün olduğunda kaldırım alımını tercih etmeye teşvik ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *