Apple ve Best Buy Mağazaları Tekrar Açmayı Sürdürürken Microsoft Mağazaları Kapalı Kalmaya Devam Ediyor

Microsoft tüketicileri perakende mağazalarına tüketicileri kabul etmekte diğer şirketlere göre daha temkinli davranıyor. Apple bu haftadan başlayarak randevu tabanlı hizmet veya kaldırım satışı sunacağını ilan etti. Best Buy, şehirler COVID-19’un yayılmasını engellemek için uygulanan yönergeleri gevşettikçe daha fazla mağazayı tekrar çevrimiçi hale getirmeye devam etti.

Microsoft, mağazalarının kapılarını kapattıktan sonra çevrimiçi cihaz satmaya devam etti ve perakende çalışanlarının odağını kurumsal, küçük işletme ve eğitim müşterileri için uzaktan yardıma kaydırdı. Ve müşteriler için sanal atölyeler sunmaya devam etti.

Microsoft, büyük çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nde olan, 100’ün üzerinde perakende mağazası işletmektedir. Şirketin perakende zinciri, Apple’ın işi kadar hayati değil, ancak Microsoft Store konumları hala Surface, Xbox ve Windows gibi her şey için önemli bir vitrin görevi görüyor.

COVID-19 hala halk sağlığı için çok gerçek bir tehdit olduğu için perakendeciler müşterileri korumaya yardımcı olmak için yeniden açıldıklarında çeşitli güvenlik önlemleri uyguladılar. Bunlar arasında sosyal mesafe, kısaltılmış çalışma saatleri ve mağazaları ziyaret eden herkesin yüzlerini örtmesi bulunuyor.

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/6/16/21293384/microsoft-store-closed-june-2020-update

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *