Artık Google Meet Çağrıları Doğrudan Gmail Uygulamasından Yapılabilecek

Evden çalışanların sayısının her zamankinden fazla olması sebebiyle Google Meet kullanımı son bir kaç içinde patladı. Şirket bu popülerlikten yararlanarak yeni özellikler ekledi ve geçen ay Meet çağrılarını Gmail’e entegre etti.

Şimdi aynı şekilde Gmail kullanıcılarının video çağrılarını doğrudan iPhonelardan veya Android cihazlardan yapılabilmesini sağladı.

İnsanların bu sıralarda telefonlarından ne kadar çok çalıştığını düşününce mobil entegrasyon şaşırtıcı değil. Gmail uygulaması yakında, Google Takviminizde listelenen yaklaşan planlanmış çağrılarınızı görüntüleyebileceğiniz ve tek bir dokunuşla mevcut görüşmelere katılabileceğiniz yeni bir Meet sekmesi alacak.

Sekmeden görüşme başlatılabilecek, bir takvim etkinliği paylaşmak veya oluşturmak için hemen bir bağlantı oluşturulabilecek. Görüşmeleri güvenli kullanmak için erişim kodu seçeneği de olacak.

Google Meet, Zoom’un tanınırlığına sahip olmasa bile Gmail ile sıkı bir entegrasyon G Suite kullanıcılarının Google Meet’e meyletmesini sağlayacaktır. Eğer Meet sekmesini Gmail’de görünmesini istenmiyorsa uygulama ayarlarından kaldırabilir.

Özellik yavaş yavaş kullanıcılara sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda cihazınızda görebileceksiniz.

Kaynak : https://thenextweb.com/google/2020/06/16/you-can-now-make-google-meet-calls-right-from-the-gmail-app/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *