Bryter, Teknik Olmayan Kişilerin Kurumsal Otomasyon Uygulamaları Oluşturması İçin Kod İçermeyen Bir Platform İçin 16 Milyon Dolar Topladı

Şu an bilişim teknolojilerinde önemli husus otomasyon. İş akışını hızlandıran, süreci basitleştiren, insanları işe karıştırmadan tekrarlı görevleri yerine getiren pek çok çözüm sunuluyor. Şimdi Berlin merkezli bir girişim Bryter adli, muhasebe, uyum ve satış bölümlerinde çalışan ve teknik veya geliştirici yeteneğine sahip olmayan kişilerin chatbot otomatik veritabanı ve belge eylemlerini ve risk değerlendiricileri gibi aletler inşa etmelerine olanak sağlıyor. Şirket Accel ve Dawn Capital, Notion Capital ve Chalfen Ventures gibi kurumlardan 16 Milyon dolar topladığını ilan etti.

Şirketin CEO’su ve kurucularından Michael Grupp para bulma işinin COVID-19’a rağmen bir ay civarında sürmesinin etkileyici olduğunu söyledi. 2018’de kurulan şirketin 50 kurum müşterileri arasında McDonald’s, Telefónica, bankalar, sağlık ve endustri şirketleri, ve PwC, KPMG ve Deloitte gibi profesyonel hizmet şirketleri yer alıyor.

Bilişim teknolojileri uzun zamandır teknolojinin sıkıcı kısmı olarak görüldü. Özellikle en sofistike araçlar için bu görüş geçerliliği korusa da pek çok ”tüketiciye uygun”luğun bilişim teknolojilerine girdiğini görülüyor.

Bryter konseptini ve varlığını ”koda hayır” trendine borçlu. IFTTT yada Zapier ile aynı fikirlere dayanıyor fakat katı bir şekilde kurumsal yazılım parçalarını işlerinin bir parçası olarak kullanabilen, ancak gerçekte nasıl çalıştıklarını anlamaya çalışmayan kullanıcılara yönelik.

Günümüzde piyasada ticari (tüketici değil) kullanım örnekleri için çok sayıda “düşük kodlu” (minimum kodlama) ve diğer kodsuz platformlar bulunmakta. Bryter’in iddiası, bunların çoğunun aslında iddia ettiklerinden daha fazla teknik bilgiye ihtiyaç duymasıdır.

Kaynak : https://techcrunch.com/2020/06/04/bryter-raises-16m-for-a-no-code-platform-for-non-technical-people-to-build-enterprise-automation-apps/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *