Bu Bedava Servis İle Kişisel Verilerinizi Takip Edin ve Silin

Bu Bedava Servis İle Kişisel Verilerinizi Takip Edin ve Silin

Bu Bedava Servis İle Kişisel Verilerinizi Takip Edin ve Silin

İnsanların kişisel verilerini depolayan şirketler, tüketicilere hesaplarını ve diğer bilgileri silme olanağı sağlıyor. Bu imkan genellikle Kaliforniya Tüketici Gizlilik Yasası ve Avrupa Birliği’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği gibi yeni gizlilik yasaları tarafından verilmekte.

Peki hangi işletmelerin bilgilerinizi aldığından emin değilseniz ne olur?

Mine adlı bir girişimin tamda burada devreye giriyor. Ocak ayında kurulanTel Aviv merkezli şirket, geçmişte nerede hesap oluşturduğunuzu veya pazarlama iletileri almayı kabul ettiğinizi hatırlatmak için eski e-posta iletilerinizi tarıyor. Birçok durumda, kendinizi gelecekteki veri ihlallerine karşı korumak isteyip istemediğinizi ya da sadece duymak istemiyorsanız, belirli bir işletme tarafından “unutulma hakkınızı” kullanan bir mesaj göndermek için tıklamak için bir bağlantı veriyor. Bu tıklamalar genellikle söz konusu şirkete gönderilen e-postaları tetikler ve kullanıcıların isteklerini yerine getirmek için bu işletmelerle daha fazla etkileşim kurulmasını sağlar. Mine, bir aydan daha kısa bir süre içerisinde 130.000’den fazla istek gönderilmesine yardımcı olduğunu duyurdu.

Kurucu ortak ve CEO Gal Ringel, “Herhangi bir kişinin dijital ayak izini keşfetmesini sağlıyoruz.” diyor. “Açıkçası şirketler verilerimizi koruyamıyor, bu yüzden tüketicilerin verilerini yönetmede çok daha aktif bir yaklaşım benimsemeleri gerektiğini düşünüyoruz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *