ClearView AI’nin Yüz Tanıma Müşterilerinin Verilerini Hackerlar Ele Geçirdi

ClearView AI'nin Yüz Tanıma Müşterilerinin Verilerini Hackerlar Ele Geçirdi

Sosyal medya sitelerini ve bulabileceği diğer herkesin erişebileceği ortamları tarayarak üç milyardan fazla fotoğrafımızı çeken tartışmalı yüz tanıma girişimi Clearview AI, tüm müşteri listesini bilgisayar korsanlarına kaptırdı.

The Daily Beast’in haberine göre şirket müşterilerine saldırganların müşteri listesine, oluşturdukları kullanıcı hesabı sayısına ve yaptıkları arama sayısına “yetkisiz erişim sağladığını” bildirdi. .

Açıklama ayrıca Clearview’in sunucularının ihlal edilmediğini ve “Clearview’in sistemlerinden veya ağından erişilmediğini” iddia etti. Şirket, saldırganların erişimine olanak sağlayan zaifyetin giderildiğini ve belirtilen bilgilerin dışından herhangi bir bilgilinin sızdırılmadığını duyurdu.

Clearview’in avukatı Tor Ekeland, haber kuruluşlarına, ihlallerin günümüzde çok yoğun gerçekleştiğini ve siber dünyanın bir gerçeği olduğunu belirtti.

Clearview’in sattığı (veya verdiği) tüm biyometrik verileri elde etmek için kullandığı çevrimiçi kaynaklar arasında Twitter, Facebook, Google ve YouTube gibi popüler sosyal medya uygulamaları var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *