Cortana Artık Toplantıları Outlook İçinden Sesli Olarak Planlamanıza Olanak Sağlıyor

Hey, Cortana, bunu takvimime koy lütfen

Microsoft, Outlook’un “E-postalarımı Oynat” özelliğine yeni yetenekler ekleyerek e-postalarınızı ve günlük programınızı düzenlemek için ses kontrolünü kullanmanızı sağlar. Şirket ilk olarak geçen Kasım ayında Outlook için Play My Emails’i yayınlayarak Microsoft’un yapay zeka yardımcısı Cortana’nın e-postaları kullanıcılara yüksek sesle okumasına izin verdi.

Yeni özelliklerle Cortana, toplantıları kabul etmenize veya reddetmenize ve biriyle bir toplantı oluşturmanıza izin verecektir. Birisi size önemli veya zaman açısından duyarlı bilgilerle ilgili e-posta gönderirse, takviminizdeki bir sonraki 30 dakikalık zaman diliminde bir toplantı ayarlamanız önerilir. Cortana ayrıca zamanlamanızı görüntüleme ve bir toplantı ayarlamak için bir zaman seçme seçeneği sunacak ve görev listenize e-posta eklemenize izin verecektir.

Bir Microsoft Teams toplantısına katılmak için Cortana’yı kullanın.
Yeni güncelleştirme aynı zamanda kısa süre önce piyasaya sürülen Microsoft Surface Kulaklıklar için destek sunarak sahiplerinin Outlook sesli komutlarını kullanmalarına ve kulaklıkların yüzeyinde ileri geri kaydırarak e-postalarında gezinmelerine olanak tanıyacak. Buna ek olarak, Cortana, zamanlamanızın gerisinde kalırsanız kısa süre içinde bir Microsoft Teams toplantısına hızlı bir şekilde katılmanıza izin verir.

Şirkete göre Microsoft, bu özelliği ilk olarak iOS cihazlarda yayınlasa da Android desteğinin “önümüzdeki haftalarda” sunulması planlanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *