Eski Microsoft Çalışanı 10 Milyon Dolardan Fazla Dijital Varlık Çalmaktan Suçlu Bulundu

Microsoft

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Microsoft’un eski bir çalışanı Volodymyr Kvashuk Ağustos 2016’dan Haziran 2018’e kadar Microsoft’tan 10 milyon dolarlık dijital para birimi çaldığı için Seattle’daki ABD Bölge Mahkemesinde mahkum edildi.

Genel olarak, mahkeme teknoloji devi Microsoft eski çalışanı Volodymyr Kvashuk’un hediye kartları gibi “para değeri olan” sanal varlıkları çaldığını tespit etti.

 
Bundan sonra Volodymyr Kvashukçaldıklarını bircoin kaşılığı sattı ve bu parayı 1.6 milyon dolarlık bir göl evi ve 160.000 dolarlık bir Tesla Model X satın almak için kullandı.

Ancak, Haziran 2018’de, yaşam tarzındaki ciddi değişiklikleri ve lüksü tespit eden teknoloji devi Microsoft Volodymyr Kvashuk’u kovmaya karar verdi.

Microsoft sözcüsü “Bu görevi kötüye kullandığını öğrendiğimizde, konuyu araştırdık ve daha sonra işini feshedip konuyu polise bildirdik. Daha sonra, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı sadece kendi soruşturma ve kovuşturmasını yürüttü, bu da suçlu bir kararı verdi. ”

Temel olarak, Volodymyr Kvashuk yedi aylık bir süre boyunca yaklaşık 2.8 milyon dolarlık bitcoin aldı. Daha sonra, sadece bitcoin “karıştırma” hizmetini kullanarak hesaplarına ne kadar para gittiğini gizledi.

Dahası, Güvenlik uzmanları Volodymyr Kvashuk’un hileli planının IRS-CI Siber Suçlar Birimi tarafından keşfedildiğini belirtiyorlar. SonrasındaVolodymyr Kvashuk tutuklandı ve soruşturma devam ettirildi. Volodymyr Kvashuk, jüri ve yargıç tarafından suçlu bulundu ve 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *