Facebook, Koronavirüse Karşı Reklam İle Savaşıyor

Facebook, Koronavirüse Karşı Reklam İle Savaşıyor

Avustralya'da Facebook'un Kullanıcı Verilerinin Yanlış Kullanımı ve Gizliliğinin İhlali Gerekçesi İle 529 Milyar Dolar Ceza Talep Edildi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook sayfasında şirketin koronavirüs hakkında yanlış bilgilere karşı attığı en son adımları detaylandıran uzun bir yazı yazdı. Bu adımlar arasında Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Facebook’ta ücretsiz reklamları yer alıyor. Zuckerberg şöyle dedi: “DSÖ’ye, ayni diğer desteklerle birlikte koronavirüs bilgilendirmesi için ihtiyaç duydukları kadar ücretsiz reklam veriyoruz.”

Buradaki fikir, DSÖ’nün Facebook’ta teorik olarak sınırsız sayıda reklam yoluyla koronavirüs hakkında gerçek bilgileri efektif bir şekilde yayabileceğidir. Bu, virüs hakkındaki gerçek bilgilerin insanların Facebook kullanımı sırasında görünme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Zuckerberg ayrıca Facebook’un virüs hakkında gerçek bilgileri yaymaya çalışan diğer kuruluşlara “milyonlarca reklam kredisi” vereceğini söyledi. Facebook’un koronavirüs yanlış bilgilendirmesi olan yayınları kaldıracağını ve geçen ay virüsü önleme veya iyileştirme sözü veren reklamları yasakladığını açıklamasının ardından geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *