Facebook Utandırıcı Eski Gönderileri Toplu Silmeyi Kolaylaştırıyor

Facebook ”Aktiviteleri Yönet” isimli yeni bir özellik kullanıma sunuyor. Tekli veya çoklu silme seçeneğine sahip olan özellik önce mobile uygulamalara gelecek. Gönderileri belirli zaman aralığına veya bahsedilen kişiye göre filtreleme özelliği olacak. Üniversiteden sonra iş hayatına atılan veya eski bir ilişkiyi hatırlatan gönderileri silmek isteyen kişiler için yararlı olabilir.

Bir gönderi zaman tünelinden kaldırıldığında hemen çöp kutusuna kaldırılabilir, 30 gün sonra silinmek üzere kaldırılabilir veya başkalarının görmesi engellenerek arşivlenebilir.

Twitter eski gönderilerin silinebileceği başka bir platform fakat resmi çoklu silme aracına sahip değil. Bu da çeşitli tweet silme servislerinin ortaya çıkmasını sağladı.

”Aktiviteleri Yönet” Facebook’un kullanıcılarına dataları üzerinde daha fazla kontrol sağlama amacını güdüyor. Geçen yıl kullanıcıların internetteki gezme verileriyle Facebook hesapları arasındaki bağlantıyı kaldıran resmi ”Tarihi Temizle” aracını kullanıma sundu. Bu araç ismine rağmen toplanan datayı silmiyor sadece Facebook hesabıyla arasındaki bağlantıyı kaldırıyor.

Kaynak : https://www.theverge.com/21277905/facebook-manage-activity-delete-bulk-old-posts-activity-log

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *