Google ve Adobe’de Koronavirüsten Dolayı Etkinliklerini İptal Etti

Google ve Adobe'de Koronavirüsten Dolayı Etkinliklerini İptal Etti

Google ve Adobe'de Koronavirüsten Dolayı Etkinliklerini İptal Etti

Yeni Koronavirüs salgını dünyayı etkilemeye devam ediyor ve ülkeler virüsle savaşmak için uğraşırken, teknoloji devleri tamamen farklı bir mücadele veriyorlar. Salgın küreselleştiğinden beri şirketler virüsün yayılmasını önlemek ve çalışanlarının güvenliği için etkinliklerini iptal ediyorlar.

Microsoft, daha önce mevcut tüm MVP’lere şirketin MVP Zirvesi’ni iptal ettiğini bildirdi. Zirvenin 15-20 Mart tarihleri arasında başlaması planlanmıştı fakat Microsoft bu toplantıyı yalnızca online yapmayı planlıyor. Şimdi, hem Google hem de Adobe düzenledikleri etkinliklerini iptal ettiklerini açıkladı. Google, şirketin Cloud Next’20: Digital Connect’e ev sahipliği yapmayacağını duyurdu. Bunun yerine, etkinlik yalnızca çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve herkes ücretsiz olarak katılabilecek. Sanal etkinlik 6-8 Nisan 2020’de gerçekleşecek.

Adobe ise Las Vegas’taki yıllık zirvesini iptal etti. Şirket ayrıca zirveyi çalışanlarını ve katılımcılarını enfeksiyondan korumak için internet üzerinden düzenleyecek. Adobe yaptığı açıklamada, “Adobe Summit katılımcılarının Koronavirüsten etkilenmemesi için” etkinliğini iptal ettiğini belirtti. Geçen yıl, zirveye dünyanın dört bir yanından 16.000’den fazla kişi katılım göstermişti. Sanal zirve 29 Mart – 2 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *