Google ve Microsoft, Chrome ve Edge’deki Yazım Denetimini Geliştirmek İş Birliği Yapıyor

Google ve Microsoft, Chrome ve Edge’deki yazım denetimi deneyimini geliştirmek için birlikte çalıştı. Chrome ve Edge’in en son sürümleri artık önceki Hunspell açık kaynak uygulaması yerine yerleşik Windows Yazım Denetimi özelliği tarafından desteklenmektedir. Değişiklik, Chrome ve Edge’deki yazım denetiminin artık URL’ler, kısaltmalar, e-posta adresleri ve geliştirilmiş bir paylaşılan özel sözlük için daha iyi destek alacağı anlamına geliyor.

Microsoft’un Edge ekibi, “Bu özellik Chromium projesinde Google ve Microsoft mühendisleri arasında bir işbirliği yaparak geliştirildi ve tüm Chromium tabanlı tarayıcıların Windows Spellcheck entegrasyonundan faydalanmasını sağladı” dedi.

Chrome’da yeni yazım denetimi desteğini görmüyorsanız, hemen almak için bir bayrağı etkinleştirmeniz gerekebilir. Chrome: // flags / dizinine gidin ve “Windows OS yazım denetleyicisini kullan” için arama yapın ve bu ayarı etkinleştirin ve Chrome’u yeniden başlatın.

Microsoft, Chromium’a katkıda bulunuyor ve geçen yıl Chromium’a geçme kararından bu yana Edge ve Chrome’un geliştirilmesine yardımcı oluyor.

Microsoft’un daha önce Ocak ayında Google’ın Chrome’un sekme yönetimini iyileştirmesine yardımcı olduğunu gördük ve Microsoft ayrıca sıçrama efektleri ve yüzde tabanlı kaydırma ile Chromium’da kaydırmayı iyileştirmek için çalışıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *