Google’ın Sızdırılmış TV Cihazı, Android TV ve Chromecast’in Birleşimi Gibi Görünüyor

Google nihayet kitlelere bir Android Tv aparatı satacak. Cihaz kumandalı büyükçe bir Chromecast gibi görünüyor ve Android TV ile çalışıyor.Uzaktan kumanda temel gezinme, ses kontrolü ve Google Asistan üzerinden ses komutları özelliklerini sunuyor. Protocol Sabrina kod adlı aparatın 80 dolar civarında olacağını belirtti.Google eğer rekabetçi olmak istiyorsa bu fiyatı düşürmesi gerekebilir.

Sızıntı ayrıca, Android TV’nin mevcut sürümünden çok farklı görünen yazılımın birkaç ekran görüntüsünü de gösteriyor. Yazılım her bir uygulamanın etrafındaki duvarları yıkıp çeşitli uygulamalardan içerikleri bir araya getiriyor.

Görünüşe göre Google’ın Android TV’ye yeni bir ilgi duyduğu döneme gireceğiz. Şirketin son tüketici Android TV cihazı, 2014’te piyasaya sürülen ilk Android TV cihazı Nexus Player’dı. Google’ın Android TV donanımına olan ilgisizliği, görünüşe göre Google’dan kendi kullanıcı arayüzü veya kontrol sistemine sahip olmayan 35 dolarlık bir aparat olan Chromecast’in başarısından kaynaklanıyor. Google, Sabrina’nın HD sürümünü yapar ve rekabetçi bir fiyata yayınlarsa, artık bağımsız bir Chromecast cihazı için gerçekten yaşam şansı yok.

Yazılım söz konusu olduğunda, Android TV ve Chromecast zaten birleşti. Her Android TV cihazı da bir Chromecast alıcısıdır – uzaktan kumanda kullanmak istemiyorsanız yayınlama deneyimi Chromecast’ininkinden ayırt edilemez.

Donanıma gelince, Protocol, cihazın “Nest” markasını kullanacağını söylüyor, bu nedenle muhtemelen Google TV yazılımını çalıştıran “Google Nest TV” gibi bir şey olarak adlandırılacak. Raporda ayrıca, Google’ın bir yaz sürümünü hedeflediğini ancak COVID-19 sorunlarının bazı şeyleri geciktirebileceğı belirtildi.

Kaynak : https://arstechnica.com/gadgets/2020/06/googles-leaked-tv-dongle-looks-like-a-merger-of-android-tv-and-chromecast/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *