Microsoft Bulut Tabanlı Yazdırma Sunucusu Servisi Universal Print’i Duyurdu

Microsoft Bulut Tabanlı Yazdırma Sunucusu Servisi Universal Print'i Duyurdu

Microsoft Bulut Tabanlı Yazdırma Sunucusu Servisi Universal Print'i Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde , Microsoft yeni bir bulut tabanlı baskı çözümü Universal Print’i duyurdu. Universal Print, kullanıcılar için basit, zengin ve güvenli bir yazdırma deneyimi sağlayacak ve BT için zaman ve emeği azaltmaya yardımcı olacak bulut tabanlı bir baskı altyapısıdır.

Şu anda büyük kuruluşlar, yazıcıları bir ağ üzerinden istemci bilgisayarlara bağlayan Yazdırma Sunucularını kullanmaktadır. Yazdırma Sunucuları, kullanıcılar tarafından başlatılan yazdırma taleplerini yazıcının kullanılabilirliğine göre yönlendirir ve yönetir. Yeni Universal Print, Yazdırma Sunucusu işlevselliğini buluta taşıdığından, kuruluşların artık şirket içi baskı sunucularına ihtiyacı kalmayacak. Ayrıca, kullanıcıların yazdırma sunucularına yazıcı sürücüleri ve yazılımları yüklemeleri gerekmez. Universal Print ayrıca yazıcı erişimi için güvenlik grupları, konuma dayalı yazıcı keşfi ve BT departmanı için gelişmiş bir yönetici deneyimi gibi seçenekler sunar.

Azure portalındaki Universal Print, BT yöneticilerinin yazdırma sunucularını kurmaksızın yazdırma aygıtlarını yönetmelerine olanak tanır:

  • Yazıcıları Azure Active Directory’ye kaydetme
  • Yazıcı özelliklerini ve yapılandırmasını tek bir merkezi konumdan kontrol edin
  • Bulut üzerinden kullanıcılara görünür hale getirilen, kuruluştaki yazıcılara kullanıcı ve grup erişimini yönetme
  • Kullanıcılar AAD kimlik bilgileriyle yazıcıları sorunsuz bir şekilde keşfeder ve yazdırır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *