“Oyunun geleceği”: 4 Haziran Tarihli PlayStation 5 Oyun Tanıtım Etkinliği

Sony 4 Haziran Perşembe günü hayranlarına PlayStation 5’in yaklaşan oyun kütüphanesinde ilk kez göz atmalarını sağlayan bir canlı yayın etkinliği planladı.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan’ın bir blog yazısı etkinliğin “PlayStation 5’in bu tatil başladıktan sonra oynayacağınız oyunlara ilk bakışını” içereceğini doğruladı. Ryan hayranlara bu video sunumunun “bir saatten biraz fazla” sürmesini beklemesini söyledi.

Bu 4 Haziran’daki sunum saat 4’te ET’de başlamasından önce bile önemli bir sorumuz var: Bir süre boyunca PlayStation 5’e özel olacak olan herhangi bir birinci taraf oyunu görecek miyiz? Ryan’ın blog yazısı açıklık getirmedi. Katılımcı oyun geliştiricilerine yaptığı açıklama belirsizdi: “PS5’e gelen oyunlar, dünyayı kapsayan yenilikçi stüdyolardan endüstride en iyiyi temsil ediyor. Hem daha büyük hem de daha küçük, daha yeni ve daha köklü olan stüdyoların hepsi donanım potansiyelini gösterecek oyunlar iş geliştirme konusunda sıkı çalışıyorlar. ” Sony temsilcileri birinci taraf yazılımlarla ilgili sorularımızı hemen yanıtlamadı.

Her iki durumda da Sony, PlayStation 5’in yazılım açıklamalarını geri tutmaya dikkat etti ve önümüzdeki haftaki büyük açıklamanın Microsoft’un Mayıs ayında daha önce yapılan “Xbox Series X oyunlarına ilk bakış” etkinliğiyle nasıl karşılaştırılacağını merak ediyoruz. Bu olay, birçoğu sadece yeni ortaya çıkan değil, neredeyse tamamen beklenmedik olan üçüncü taraf oyunlarının etrafında dönüyordu. Xbox etkinliğinin istisnası, Assassin’s Creed Valhalla “oyununa” kısa bir bakış, pek oynanabilir bir oyun gibi görünmüyordu.

Sony’nin yaptığı duyuruda, PlayStation 5’in şu ana kadar “Oyunsuz lansman nedir?” Şimdiye kadar, konsolun yeni kontrolörüne, sistem mimarisinde sistem teknik özelliklerinin bir kısmını (hepsini değil) içeren “derin bir dalış” ve konsolun logosunu ortaya çıkaran garip bir CES açılış anına baktık. Jim Ryan, “önümüzdeki haftanın vitrinden sonra sizinle paylaşacak çok şeyimiz olacağından emin olabilirsiniz.” diye bir açıklama yaptı.

Birinci taraf yazılımın Perşembe günü bir saati aşacak etkinliği için görünüp görünmeyeceğini büyük bir tahmin oyununun başlangıcı olarak düşünün. Hangi üçüncü taraf oyun stüdyoları, daha önce iptal edilen E3 için önceden planladıkları duyuruları ile sanal sahnelerinde Sony’ye katılacak? Şimdiye kadar hangi çılgın söylentiler gerçekleşecek? Ne tür sürprizler beklemeliyiz? Ve hangi oyunlar daha sonra ya da diğer şirketlerin büyük yayın akışı etkinlikleri için yaz geri kalanında (özellikle Xbox’ın Temmuz ayı için planlanan birinci taraf odaklı sunumu) kaydedilecek?

Şimdiye kadar sadece birkaç birinci taraf tanıtım gördük. Sony’nin katı hal sürücüleri hakkındaki kendi açıklamaları, daha önce Marvel’s Spider-man’ın PS4 yapısını, gelecek nesil Spider-man oyununun gelmesi için çok ince olmayan bir ipucu gibi görünüyor. Bu ayın başlarında bir yarış tekerleği ürünüyle ilgili bir reklamda, tekerlek üreticisinin geri adım attığı (ancak oyunun var olabileceğini inkar etmediği) ilan edilmemiş bir Gran Turismo 7’den bahsedildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *