Premier Lig, FIFA Oyunlarından Gelen Sanal Kalabalık Gürültüsü ile Geri Dönüyor

İngiltere Premier Ligi önümüzdeki haftalarda yeniden başlayacak ve Sky Sports, belirli takımlar için tasarlanmış simüle edilmiş tezahüratlar ve kalabalık sesleri oluşturmak için EA Sports’un FIFA bölümü ile birlikte çalışıyor.

Amaç, basın açıklamasına göre “Premier Lig çatışmalarının canlı atmosferini” tekrarlamak. Bazı spor ligleri küresel koronavirüs pandemisi tarafından aniden duraklatılan sezonlara devam ederken, güvenlik önlemleri takımların boş stadyumlarda oynamasını gerektiriyor. Sky Sports izleyicileri kanalı ek ses efekti ile veya olmadan izlemeyi seçebilirler.

Sky, izleyicilere başka yenilikçi deneyimler de getirmeye çalışıyor. Sky Sports web sitesinde ve uygulamanın içinde, taraftarlar basın açıklamasına göre “bir video odasında arkadaşlarıyla eşleşmeleri seçin ve etkileşimde bulunun” izleyebilirler. Bu, hayranların “ekranda duydukları kalabalık gürültüyü etkilemelerini” sağlar.

“Canlı spor iki aydan uzun bir süredir beklemedeyken, maçı izlemek için bir araya gelemeseler bile hayranları bir araya getirmek için yeni yollarla nasıl yayınladığımızı düşünmek için çok zaman harcadık,” Rob Webster, Sky Spor genel müdürü, dedi. “Sky Sports izleyicilerinin hala hepsini hissetmelerini ve stadyumlarda olmasalar veya aileleri ve arkadaşlarıyla izleyemeseler bile mümkün olan en iyi izleme deneyimini yaşamasını istiyoruz.”

Sky Sports, toplamda 64 maç gösterecek ve bunlardan 39’u abonelere özel olacak ve Sky’ın ücretsiz yayın kanalı Pick’da fazladan 25 yayınlanacak. Oyunlar geçici olarak 17 Haziran’da, Aston Villa’nın Sheffield United’ı alması ve Manchester City’nin Arsenal’e karşı çıkmasıyla devam edecek. Yine de küresel bir salgının ortasında olduğumuzu düşünürsek, işler her zaman değişebilir.

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/6/5/21281978/premier-league-games-sky-ea-sports-fifa-division-crowd-noises-aston-villa-manchester-city

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *