Samsung, Galaxy S20’nin Düşük Satış Rakamları İçin Koronavirüs’ü Gösteriyor

Samsung, Galaxy S20'nin Düşük Satış Rakamaları İçin Koronavirüs'ü Gösteriyor

Yeni Koronavirüs salgını dünyayı etkilemeye devam ediyor ve ülkeler virüsle savaşmak için uğraşırken, teknoloji devleri tamamen farklı bir savaşta savaşıyorlar. Amazon, Facebook, Google ve Twitter sahte haberler ve yanlış bilgilendirme ile mücadele ederken, Samsung gibi şirketler ürünlerini zamanında teslim etmek için savaşıyorlar.

Geçen hafta Samsung’un Gumi akıllı telefon fabrikasında bir Koronavirüs vakasından sonra hafta sonu için kapatıldığı bildirmişti. Geçtiğimiz günlerde başka bir çalışanın daha enfekte olduğunu ve Samgun’un fabrikayı uzun bir süre için kapatmaya karar verdiği belirtiliyor.

Şimdi ise Samsung, Güney Kore’deki beklenenin altında seyreden Galaxy S20 satış numaraları için Koronavirüs’ü suçluyor. 9to5Google’a göre şirket, ilk gün 220.000 adet satılan Galaxy Note 10’a ve 140.000 adet ilk gün satışı olan Galaxy S10’a göre çok daha düşük olan 70.800 adet satılan Galaxy S20 satışı yaptı. Galaxy S20 satışlarının bu kadar düşük olmasının temel sebebinin Koronavirüs olduğu belirtiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *