Sanal Ürün Satarak Gerçek Para Kazanmak Göründüğü Kadar Kolay Değil

Şu anda insanların video oyunlarıyla nasıl gerçek para kazanmaya çalıştıklarına dair birçok haber var. Son zamanlarda, insanlar Animal Crossing: New Horizons oyununda nakit para için ürün satıyorlar.

Koronavirüs döneminde çekici geldiğinden birçok insan için oyun içinde mal satmak iyi bir fikir gibi görünüyor. Ancak sanal ekonomilerin gerçek dünyadaki çöküşün meydana gelmesi ile gerçek ve efsaneler birbirine karşımış durumda.

Bilmiyorsanız, Animal Crossing: New Horizons, sevimli, antropomorfik hayvanlardan oluşan bir toplulukta kendiniz için bir hayat kurduğunuz Nintendo Switch için bir sim oyunudur. Adanızın evini geliştirmek için çalışırken balık tutar, meyve yetiştirir, el aletleri ve mobilyalar yaparsınız. Topluluğunuz ne kadar iyi gelişirse, orada o kadar çok karakter yaşamaya başlar ve servetinizi daha da artırır. Oyuna başladığınızda, yerel ev sahibi Tom Nook’a borçlusunuz ve finansal bağımsızlık hedefi için çalışmak zorundasınız.

Oyunun birincil para birimi, Japon yeninin kaba değerlemesini yansıtmak için tasarlanmış çanlardır. Örneğin, giyim veya aksesuar satın almak istiyorsanız, fiyat abartılı bir şey için 800 çandan 100.000’den fazla çana kadar artabilir. Bu parayı kazanmak, yakaladığınız balıkları, yetiştirdiğiniz meyveleri ve kreasyonlarınızı yerel mağaza Nook’un Cranny’e götürmek ve onları değiştirmek anlamına gelir. O gün talep gören “sıcak” ürünleri satarak piyasa fiyatından daha iyi ücretler bile alabilirsiniz.

Etsy ve eBay’de arama yapıldığında 5 ila 20 $ arasında milyonlarca Animal Crossing çanı için ilan olduğunu görecebilirsiniz. Örneğin, bir giriş 12 $ karşılığında 12 milyon çan sunar ve satıcı satın alma işleminden sonraki birkaç saat içinde oyun içi adaya gelir. Birkaç sayfa, satıcıların ne zaman çevrimiçi olacağına ilişkin listeleri ve çanları ne kadar hızlı sunabileceklerini listeler. İşlemler genellikle platform tarafından gerçekleştirilir ve daha sonra özel Discord kanallarında ayarlamalar yapılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *