Searchable.ai Yapay Zeka Destekli Arama Çalışmalarına Devam için Ek 4 Milyon Doları Kaptı

Searchable.ai, ilk ürününü test etmenin alfa aşamasında bir girişim, ancak bir pandemi sırasında bile yatırım çekmek için yeterince çekici bir fikri var. Bugün şirket, yapay zeka odaklı arama çözümünü geliştirmeye devam etmek için ek bir 4 milyon dolarlık başlangıç sermayesi duyurdu.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Brian Shin, her şey kapatılmadan önce katıldığı son etkinlikte Mart ayı başlarında yatırımcılarına sunum yaptıklarını, yatırımcıların ona ek para önerdiklerini ve ekonomik belirsizlik nedeniyle parayı almaya karar verdiklerini söyledi.

TechCrunch’a şöyle dedi: “Dürüst olmak gerekirse, şu anda makro ortamdaki belirsizlik olmasaydı muhtemelen ek para almazdık.”

Şirket, kurumsal aramayı çözmeye çalışıyor ve Shin, ek sermayeye sahip olmanın, ürünü oluşturmak ve pazara sunmak için onlara daha fazla alan sağlayacağını fark etti.

“İnsanların işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları bilgileri bulamadıkları noktada bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. İşyerine baktığınızda, bu sorun farklı formatların çoğalması ve insanların bilgilerini birçok farklı yerde, yerel ağlarda, bulut depolarında, e-postada ve Slack’te depolamasıyla gittikçe kötüleşiyor ”dedi.

Alfa programında şu anda uygulamanın bireysel bir masaüstü sürümünü test eden birkaç bin kişi var ve kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar içeriklerini bulmalarına yardımcı oluyor. Plan yakında bunu daha geniş bir gruba açmak.

Yol haritası şu şekilde: çalışan gruplarının farklı bireysel depoları arasında arama yapabilecekleri bir ekip versiyonu gerektirir; arama teknolojisini diğer işlemlere dönüştürmek için bir geliştirici sürümü; ve son adım ise bir kurumsal araç. Ayrıca, Alexa becerisinden başlayarak, anahtar kelime aramalarının ötesine geçmemiz gerektiğine dair genel inançla sesli arama eklemek istiyorlar.

“Daha etkileşimli yeni bir arama, arama şirketleri ve arama ürünleri kategorisi olacağına inanıyoruz. […] Bilgilerinizle daha doğal, daha fazla ve daha etkileşimli bir şekilde etkileşime girebilmek, pazarın bu noktaya gittiğini düşünüyoruz.”dedi.

Şirketin artık bu vizyona ulaşmasına yardımcı olmak için bankada daha fazla parası var.

Kaynak : https://techcrunch.com/2020/06/04/searchable-ai-nabs-additional-4m-seed-to-continue-building-ai-driven-search/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *