Tile Avrupada Apple’a Karşı Rekabet Engelleme Davası Açtı

Apple iPhone Sahiplerine 25'er Dolar Ödeme Yapacak

Apple iPhone Sahiplerine 25'er Dolar Ödeme Yapacak

Tile, Sonos ve Popsockets gibi şirketler Apple ve diğer büyük teknoloji şirketlerine karşı davalar açıyorlar. Büyük şirketlerin kasıtlı olarak rekabete zarar verdiğini iddia ediyorlar. Bu yılın başlarında Meclis Antitröst Alt Komitesi önünde ifade vermişlerdi. . Tile, Avrupa rekabet komiserine Apple’ın rakip uygulama sunduğunu ve bu bu uygulamanın Apple’ın kullanıcıların ürününü kullanmasını zorlaştırdığını iddia eden bir mektup gönderdi.

Mektupta Tile, uygulaması için “her zaman izin ver” izninin iOS 13.5’te otomatik olarak “kapalı” olarak ayarlandığını, ancak Apple’ın benzer uygulaması FindMy için “her zaman izin ver” izninin varsayılan olarak “açık” olduğunu belirtiyor. Tile, uygulamalarında müşteri deneyimine zarar verildiğini, fakat bunun Apple uygulaması için geçerli olmadığını belirtiyor. Tile ayrıca App Store’da “eşit yerleşim” almadığını ve Apple’ın Tile ürünlerini perakende mağazalarından çıkardığını ve bunun Apple’ın benzer bir donanım başlatma planlarıyla bir ilgisi olabileceğini iddia ediyor.

Financial Times tarafından paylaşılan bir açıklamada, Apple, “Tile’ın bize karşı yürüttüğü rekabetçi olmayan davranış iddialarını şiddetle reddediyoruz.” Dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *