YouTube Kids Uygulaması Apple TV İçin Duyuruldu

Google’ın çocuklara yönelik video akışı hizmeti olan YouTube Kids’in artık Apple TV’lerde izlenebileceğini duyurdu. YouTube Kids uygulaması artık İngiltere, ABD ve diğer onlarca ülkede App Store’dan indirilebilir. Google girişi ile veya Google girişi olmadan kullanılabilir.

YouTube Çocuk için önemli bir satış noktası, görüntüleme sınırlarını, yaşa dayalı içerik kısıtlamalarını ve diğer sınırları ayarlamak için kullanılabilen ebeveyn denetimleridir. 2018’de YouTube, ebeveynlerin içeriği insan onaylı videolarla kısıtlamasına izin vermeye başladı. Mevcut ebeveyn kontrollerini Apple TV’ye aktarmak için hesabınızda oturum açabilirsiniz ve Google, ayarlarınızı tablet veya telefon uygulamasından değiştirebileceğinizi söylüyor. YouTube Kids, ebeveynler tarafından onaylanan veya açık bırakılan belirli videolarla ve kanallarla sınırlandırılabilir;

2015 yılında başlatılan YouTube Kids, çocukların YouTube içeriğine göz atması ve izlemesi için daha güvenli bir ortam anlamına geliyor, ancak hakında çeşitli tartışmalar da yok değil.

Kaynak: https://www.theverge.com/21271670/youtube-kids-apple-tv-4k-child-friendly-streaming-service-parental-controls

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *