YouTube ve Tribeca Global Online Film Festivali Başladı

Bugün, çevrimiçi bir film festivali olan We Are One, 10 günlük film festivali, konuşmaları, müzik performanslarını ve VR deneyimlerini başlatıyor.

Etkinlik, dünyanın dört bir yanından gelen 21 film festivalinin yardımıyla Tribeca Enterprises (Tribeca Film Festivali’nin arkasındaki organizasyon) ve YouTube arasındaki işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Bu, bu yıl iptal edilen festivallerin biraz heyecanını yeniden yaratma ve orada gösterilecek filmlerden bazılarını sergileme girişimi olarak düşünülülebilir. Ortak festivaller arasında Berlin Uluslararası Film Festivali, Cannes Film Festivali, Sundance Film Festivali, Toronto Film Festivali ve Venedik Film Festivali var.

YouTube Baş İşletme Sorumlusu Robert Kyncl, Tribeca’ya değişik festivallerin bir aragetirilmesi ve sanatsal direktörlük için teşekkür etti. Örgütün kurucu ortağı ve CEO’su Jane Rosenthal, YouTube’a ilk behsedildiğinde, “Bana harika bir fikir gibi geliyordu, fakat yürütmek imkansız görünüyordu.”

Ancak, Rosenthal ve ekibi kısa bir süre içinde sıkı bir çalışma ile organizasyonu gerçekleştirdi ve YouTube festivale çevrimiçi ev sahiliği rolünü üstlendi. Düzenli bir festival gibi bir programda 100’den fazla film gösterilecek – filmlerin çoğunun prömiyerinden sonra, etkinlik süresince talep üzerine sunulacaklar.

Festivale aşağıki bağlantıdan Youtube kanalı üzerinden erişilebilir.

https://www.youtube.com/channel/UChMc3c7Xvv6ol1Zv47Ja39A

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *