YouTube Yeni Alışveriş Yapılabilecek Reklam Formatını İlan Etti

YouTube bugün, doğrudan markaların ürün sayfalarına trafik çekmek için reklamın altına göz atılabilir ürün resimleri ekleyerek YouTube video reklamlarını “daha alışveriş yapılabilir” hale getirecek yeni bir doğrudan yanıt reklam biçimi duyurdu. Formatın tanıtımı, reklam verenlerin, insanların enfeksiyon korkusu nedeniyle fiziksel mağazalarından alışveriş yapmasını engelleyen bir salgının ortasında, tüketicilerin e-ticaret alışverişine artan ilgisini yakalamak için yeni yollar bulmaya çalıştığı bir zamanda gerçekleşti.

YouTube, son aylarda markaların, özellikle e-ticaret markalarının ihtiyaçlarına daha yoğun bir şekilde odaklanan tek teknoloji devi değil. Facebook ve Instagram, işletme profillerini tüketicilerin Facebook’tan veya Instagram’ın uygulamasından ayrılmadan doğrudan markalardan satın alabileceği çevrimiçi mağaza önlerine dönüştürmek için Mayıs ayında mağazalar açtı. Snapchat ayrıca bu ay dünya çapında e-ticaret perakendecileri için dinamik reklamlarını genişletti ve markaların Snapchat’in uygulamasında ürün kataloglarına bağlı şablonlar aracılığıyla otomatik ürün reklamlarını kolayca yayınlamasına izin verdi.

Ancak YouTube’un reklamları belki de şu anda Hulu ve NBCU’nun Peacock gibi yayın hizmetlerinde görünen ve görüntüleyenlerin uzaktan kumandalarını kullanarak işlem yapabildikleri alışveriş yapılabilir video reklamlara benziyor. Bununla birlikte, YouTube’un durumunda, izleyiciler sadece tıklayıp reklam verenin sitesine geçiyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2020/06/18/youtube-announces-a-new-shoppable-ad-format/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly9rZWVwLmdvb2dsZS5jb20vdS8wLw&guce_referrer_sig=AQAAAFwqTQzfaQ0A0P_ExdmmYCmpKbnnpLT2AuZ8D8MmH1_ANy-a9xfi6NinnhQc2RjZmLqhW0SKQazeGdGL2BPebOCdAEs5OZ2sLly-aWXe4L7Ay6PGwnKWaZh6McgkEGq2XPEh0mtc1YA4zQWS-fqsIz7sGHqoT1HJNSQzrPwZXuze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *