Zoom Ücretli Kullanıcıları İçin Daha Güçlü Şifreleme Sunacak

zoom

zoom

Zoom video görüşmelerinizin olabildiğince güvenli olmasını istiyorsanız, ödeme yapmanız gerekebilir. Zoom güvenlik danışmanı Alex Stamos Reuters’e verdiği demeçte, şirketin ücretli müşterilere, şirketlere ve okullar gibi kurumlara daha güçlü video konferans şifrelemesi sunmayı planladığını, ancak ücretsiz hesaplara sunmadığını düşünmediğini söyledi. Planın değişebileceğini ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların, muhaliflerin ve diğerlerinin istisnalar alıp alamayacağının henüz netleşmediğini ayrıca belirtti.

Stamos plan hakkında çok spesifik olmasa da, güçlü şifrelemenin Zoom personelinin kötüye kullanımını imkansız hale getireceğini belirtti.

Zoom, COVID-19 pandemisi ile kullanımının artması eve kullanıcıların yazılımdaki eksikliklere dikkat çekmesinden bu yana güvenliği artırıyor. Bununla birlikte, Electronic Frontier Foundation’dan Gennie Gebhart bu kararın bedava kullanıcıları güvensiz bir durumda bırakacağını belirterek bu pılanı eleştiriyor. Bu, teorik olarak ücretsiz Zoom kullanıcılarını, ödeme yapan müşterilerden ayırarak güvenlik açıklarına karşı savunmasız bırakır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *